איך לשמור על ריהוט גינה מעץ

אם יש לכם גינה, אתם בטח יודעים שאין כמו המראה החמים והמזמין של ריהוט מעץ. רהיטי עץ משתלבים בצורה הטובה ביותר בגינה, ומשלימים את המראה הטבעי שאנחנו מחפשים, לצד העצים והצמחים השונים. אלא שלצד היתרונות הרבים הקיימים ברהיטים מעץ, הלחות בארץ עלולה להזיק להם. אז מה עושים? במאמר שלפניכם ריכזנו לכם את הדרכים הטובות ביותר לטפל ולשמור על רהיטי העץ בגינה שלכם. 

 

מה גורמת הלחות לרהיטים מעץ?

בשונה מפלסטיק ומחומרים אחרים, ריהוט גן מעץ סופג לתוכו מים, גם אם מדובר בעץ איכותי מאוד. כשהוא ספוג במים הוא מתרחב ומתנפח, וכתוצאה מכך מתפצל ומתעוות, ומטבע הדברים גם הופך להרבה פחות יפה ונוח לשימוש. עם זאת, כדי שיגרמו נזקים לריהוט עץ יש צורך ברטיבות ממושכת ואינטנסיבית – לא בטפטוף של גשם אלא במים עומדים. הדבר עלול לקרות לא רק בעונת החורף, אלא גם בקיץ – כשהלחות גבוהה מאוד והריהוט רטוב לזמן ממושך. עם זאת, זוהי כמובן לא סיבה לוותר על ריהוט עץ שנחשב לטוב ביותר, וישנן דרכים להגן על הרהיטים מפני גשם ורטיבות. 

ריהוט גינה מעץ

 

איך ניתן להגן על הריהוט?

ניתן להגן על הריהוט במספר צעדים פשוטים – גם בהיבט המניעה אך גם לאחר שהם כבר ספגו כמות מסוימת של מים: 

  • אוורור – אם הרהיטים שלכם ספגו מים, גם אם מדובר בכמות גשם מועטה, מומלץ שלא לסגור אותם אלא לבצע פעולה הפוכה – לאפשר לעץ לנשום. מים סגורים בתוך העץ מחמירים את הנזק. בכל מקרה, לחות יכולה להיווצר גם ללא כל קשר לירידת גשמים. לדוגמה – כיסוי הריהוט ביום חם למשך שעות ארוכות ואף ימים, יכול לגרום ליצירה של לחות ולרטיבות של העץ. 
  • צביעה של העץ – מקובל לצבוע את העץ בחומרים משמרים שמהווים שכבת ציפוי. החומרים מגנים על העץ במידה מסוימת גם מפני חדירה של מים, אך מגנים גם מחרקים ומזיקים אחרים שחופרים בעץ ומטילים בו ביצים. את הצביעה של הרהיטים ניתן לעשות אחת למספר חודשים כפעולה מונעת. 
  • כיסוי הריהוט – כיסוי ריהוט גינה, בפרט אם הוא עשוי עץ, הוא הדרך האידיאלית לשמור עליו בימים של גשם, אך לא פחות מכך – גם בתקופת הקיץ, בימים של שמש חזקה. לחלופין, אם יש לכם בחצר פרגולה או מתחם סגור, מומלץ בימים גשומים להעביר לשם את הרהיטים כדי שלא יהיו חשופים תחת כיפת השמיים.

 

 

הגנה על ריהוט עץ תבטיח לכם הנאה של שנים רבות

זה לא סוד שריהוט עץ נחשב לריהוט האיכותי ביותר, כדי שנוכל ליהנות לא רק מגינה יפיפייה, נעימה ומושקעת אלא גם מרהיטים עמידים ונוחים לשימוש בכל עונות השנה. אך כאמור, לצד היתרונות הרבים שאנו מרוויחים מריהוט העשוי עץ, ישנו חיסרון אחד בולט והוא הרגישות המסוימת של העץ לכמות גדולה של מים. באמצעות הגנה על ריהוט הגינה שלנו נוכל להבטיח עמידות גבוהה וליהנות מהרהיטים למשך שנים רבות. 

אינטרמקס שיווק באינטרנט