כיצד נתחזק נכון דק מעץ?

תחזוקתו של דק מעץ דורשת הבנה בסיסית בתכונותיו ובאילו חומרי ניקוי, צבע ושמן ניתן להיעזר בכדי לשמר את מצבו האידיאלי. תחילה, כדאי לוודא ולאבחן מה מצבו של העץ, כלומר, האם יש לו שברים? האם ישנם כתמים שהתווספו עם פגעי הזמן? אם כן מה מקורם, האם מדובר על כתמי שמש, כתמים שנובעים מצמחייה ופרחים, כתמי שמן וכדומה.

צביעת דק כרוכה בהכנה מדויקת ויסודית מראש. עליכם להבין בדיוק מה הם הגורמים המזהמים, לתקנם ורק לאחר מכן לטפל בדק על ידי צביעתו ומריחת שמן איכותי. חשוב לציין, מטרתם של השמנים לחדור לעומק העץ ולשמור על עמידותו, כתוצאה מכך אנו מקבלים משטח דק אשר מוכן לפעולת הצביעה בצורה האופטימלית ביותר.

 

הסוגים העיקריים של חומרים אשר נועדו לטפל בנזקי העץ:

  • מבהיר ומנקה עץ – עץ עלול להאפיר עקב חשיפה מרובה לשמש, כתמי אבק וכתמים שנגרמו כתוצאה מסוגים שונים של גורמים כגון לשלשת ציפורים או כימיקלים למיניהם.
  • מנקה עץ ומסיר גימורים – פגעי הזמן או זיזים ישנים שניזוקו עלולים להוביל לכתמים קשים וגימורים שבורים ולכן, בכדי להימנע מהשאריות הללו רצוי להיעזר במנקה זה.

החומרים הללו פשוטים מאוד לשימוש ולכן כל אחד יכול לבצע את פעולת המריחה בעצמו מבלי להתקשר ולהזמין בעל מקצוע. עליכם למרוח את השמן בצורה אחידה ובאמצעות מטאטא קשיח לפזר את שכבת השמן על כל הדק. לאחר מן, עליכם להמתין כ-30 דק', לשטוף את השמן באמצעות מים והעץ ייראה כחדש לחלוטין.

בכדי לתחזק עץ דק תזדקקו לבצע בדיקה יסודית ומקיפה אחת לשנה. מעבר זריז על לוחות העץ ייתן לכם אינדיקציה האם ישנם סדקים, פיצולים או כתמים בלתי רצוניים. מעבר לעץ עצמו, כדאי לבדוק את כל החיבורים והברגים שמקשרים בין לוחות העץ ובמיה וישנה חלודה כדאי להחליפם.

אלמנט נוסף שהינו הכרחי לבדיקה הוא המעקה. תפקידו של המעקה לשמור על בטיחות האנשים השונים ולכן חשוב לבדוק את יציבותו ואת שלל החיבורים שמקשרים בינו לבין משטח העץ. הפעולות המינימליות הללו ימנעו מכם בעיות רציניות בעתיד שעלולות להתפתח כתוצאה של הזנחה ארוכת טווח.

 

צביעת משטח העץ

לאחר הפעולות השונות שביצעתם בכדי להכין את המשטח לצביעה, כדאי לבחור צבע איכותי שאינו מושפע מאלמנטים חיצוניים כגון חשיפה לשמש או הצטברות מים. מעבר לכך, כאשר אתם מורחים את הצבע, נסו לבצע זאת בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהטמפרטורה עולה וקרני השמש היוקדות עלולים לשנות את גווני הצבע.

מפני שהעץ מתרחב ומתכווץ לאור שינויי מזג האוויר, וודאו שהצבע שאתם רוכשים מזין את הדק מחלקו הפנימי והחיצוני כאחד וכתוצאה מכך מאפשר עמידות מקסימאלית. בנוגע לפן העיצובי, נסו ליצור שילוב מדויק בין הצבעים של הדק לבין האווירה הכללית של הבית והרהיטים השונים.

אינטרמקס שיווק באינטרנט